Strona główna
Jakie usługi oferuje profesjonalna pomoc drogowa?
Jakie usługi oferuje profesjonalna pomoc drogowa?

21.06.2024

Jakie usługi oferuje profesjonalna pomoc drogowa?

W sytuacji awarii samochodu na drodze nieoceniona staje się pomoc drogowa. Właśnie dlatego warto znać usługi oferowane przez profesjonalną pomoc drogową. W tym artykule omówimy cztery kluczowe aspekty, które powinien posiadać każdy solidny zakład pomocy drogowej, tak aby móc sprostać oczekiwaniom kierowców w potrzebie.

 

Holowanie pojazdów

 

Pierwszą i podstawową usługą oferowaną przez pomoc drogową jest holowanie pojazdów. W przypadku awarii samochodu lub wypadku holowanie jest niezbędne, aby przetransportować uszkodzony pojazd do warsztatu samochodowego lub innego miejsca wskazanego przez klienta. Profesjonalna pomoc drogowa dysponuje odpowiednim sprzętem oraz doświadczonym personelem, który potrafi szybko i sprawnie zabezpieczyć pojazd oraz przetransportować go w bezpieczny sposób.

 

Usuwanie skutków wypadków

 

Kolejną ważną usługą świadczoną przez pomoc drogową jest usuwanie skutków wypadków. Pracownicy firmy są odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, który pozwala na sprawną likwidację wszelkich uszkodzeń powstałych na skutek wypadku drogowego. Usuwanie skutków wypadków obejmuje między innymi usuwanie rozbitych części samochodów, oczyszczanie jezdni z płynów eksploatacyjnych oraz przywracanie odpowiedniego stanu drogi.

 

Wymiana opon

 

W przypadku przebicia opony, pomoc drogowa może również pomóc w jej wymianie. Profesjonalna ekipa dysponuje niezbędnym sprzętem, aby szybko i sprawnie wymienić uszkodzoną oponę na koło zapasowe lub nową oponę dostarczoną przez klienta. Warto pamiętać, że wymiana opon na drodze może być niebezpieczna, dlatego warto skorzystać z usług fachowców, którzy wykonają tę czynność w sposób bezpieczny dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Dostarczanie paliwa

 

Czwartą istotną usługą świadczoną przez pomoc drogową jest dostarczanie paliwa do pojazdu. W sytuacji, gdy kierowca nie zauważył kończącego się paliwa i zatrzyma się na drodze, pomoc drogowa może szybko dostarczyć odpowiednią ilość paliwa, aby umożliwić kontynuowanie podróży. Dostarczanie paliwa jest usługą wyjątkowo przydatną zwłaszcza na odcinkach dróg, gdzie nie ma stacji benzynowych w pobliżu.

 

Podsumowując, profesjonalna pomoc drogowa (Obra) oferuje szereg usług niezbędnych dla kierowców w trudnych sytuacjach na drodze. Holowanie pojazdów, usuwanie skutków wypadków, wymiana opon oraz dostarczanie paliwa to tylko niektóre z nich. Warto mieć na uwadze taką firmę, aby w razie potrzeby móc liczyć na szybką i fachową pomoc.